Moim skromnym zdaniem  uważam że sprzęt pszczelarski powinien być produkowany  przez osoby, firmy  które zajmują się pszczołami i wiedzą  jakie muszą być spełnione wymogi aby sprzęt rzeczywiście służył pszczelarzowi a nie tylko by fabryka robiła kasę na  sprzęcie który jest dostosowywany  do pszczelarstwa na siłę  z  innych branż na rynku.

Dzięki temu że jestem pszczelarzem od  20 lat to mam wyobrażenie jakie ma pszczelarz potrzeby w obsłudze pasieki. Dlatego cały czas udoskonalam to co robię by było praktyczne i miało szerokie zastosowanie, wychodziło naprzeciw i  służyło przede wszystkim pszczelarstwu .

Wózek Pasieczny mojej produkcji jest urządzeniem uniwersalnym  ze względu na jego  wielofunkcyjność . W wersji podstawowej może posłużyć do :

  • czyszczenia dennic na przedwiośniu po pierwszym oblocie rodzin pszczelich
  • załadunku i rozładunku na środek transportu  w gospodarce wędrownej
  • transportu  korpusów z miodem do pracowni .

Po zmianie przystawki  możemy wózkiem przewozić ,przestawiać  a  nawet  piętrować  wiadra  z miodem  w pracowni  bez wysiłku  i ryzyka wystąpienia kontuzji. Ponadto  opcja ta umożliwia nam transport i dozowanie pokarmu do karmienia zimowego, oczywiście po odpowiednim doborze zaworu przy wiadrze. Zawór typu jak do odstojnika na miód bardzo dobrze nadaje się do powałko-podkarmiaczek, jak na fotografii.

Dodatkowo przy użyciu  takiego wiadra z zaworem  możemy w łatwy sposób zlewać miód do beczki  bez wysiłku i straty czasu (do obejrzenia na filmie)

Przy zastosowaniu wiadra z zaworem czerpalny możemy napełniać podkarmiaczki ramkowe po zastosowaniu wężyka  dzięki czemu unikniemy rozlewania i  prowokowania rabunków

Transport wózka wcale nie musi być trudny ani uciążliwy wystarczy jedynie zastosować przystawkę ,,wieszak’’ montowaną na tylnej burcie przyczepki . Dzięki temu  nie zachodzi potrzeba  wykładania wózka na transportowane ule  lub upychania w samochodzie.

Montaż  wieszaka jest łatwy i szybki ,tak samo jak  wstawienie na wieszak i zabezpieczenie  wózka do transportu.

Prezentowany wózek jak i pozostałe elementy   są  produktem polskim  z polskiej stali gatunkowej . Malowane proszkowo w  specjalizującej się  firmie . Elementy gumowe na rękojeściach jak i ściski są  przyklejone  specjalnie  przeznaczonym do tego celu  klejem .Wózek  w ściskach jest w stanie bez problemu utrzymać nawet 90 kg.

Kolejnym  moim produktem do zaoferowania jest wózek do  przewozu, załadunku i rozładunku  beczek z miodem. Wózek ułatwia  wywiezienie na zewnątrz  z pracowni  i załadunek beczek wypełnionych miodem na środek transportu , wysokość podnoszenia może wynosić nawet 90 cm. Dzięki czemu nie musimy posiadać kosztownych urządzeń takich jak wózek widłowy. Sposób  posługiwania się wózkiem jest przedstawiony na filmie.